TÖDER FİNLANDİYA GEZİSİ


TÖDER Yönetim, Denetim ve Disiplin Kurulu Üyelerimiz, 10/14 Mayıs 2017 tarihleri arasında Finlandiya (Helsinki) ile Estonya (Tallinn) şehirlerini ziyaret ederek Eğitim Sistemleri konusunda bilgi aldılar. Bu kapsamda önce, LECTURE BY MRS. MARJA TEIKARI-TOIVONEN (M.A.qualified Englısh Teacher) Finlandiya Eğitim Sistemi konusunda bilgilendirme toplantısı yaparak üyelerimize bilgiler verdiler. Daha sonra FACULTY OF EDUCATIONAL SCIENCES OF HELSINKI UNIVERSITY’i ziyaret ederek “Öğretmen Eğitimleri” ve genel eğitim sistemleri hakkında yetkilileri bilgi verdiler. 

Okul ziyaretlerinde MANTSALA UPPER SECODARY SCHOOL-OFFERS MANY OPTIONS FOR TEH FUTURE ile KERAVAN LUKIO-KERAVA UPPER SECONDARY SCHOOL ziyaret ederek öğrencilerin gün boyunca derslerini izlediler. Okul müdürlerinden, öğretmen ve öğrencilerden Finlandiya Eğitim Sistemi ve uygulamaları hakkında bilgiler aldılar. 

Ayrıca PORVOO şehrine gezi düzenleyerek tur rehberlerinden bölgenin tarihi ve turistik yapısı hakkında bilgiler aldılar. Daha sonra Helsinki/Tallinn arasında hizmet veren feribot ile Estonya’ya geçerek Estonya eğitim sistemi ile tarihi ve turistik özellikleri hakkında tur rehberlerinden bilgiler edindiler.