TÖDER OLAĞAN 7.GENEL KURULU’NUN ARDINDAN


TÖDER 7. Olağan Kongresi 31.03.2017 Cuma günü saat 09.30’da  Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Sayın Orhan ERDEM’in  de katılımları ile yapıldı. Genel Kurul toplantısına, basın mensupları, diğer derneklerin başkan ve yönetim kurulu üyeleri ile TÖDER üyeleri  katıldılar. TÖDER Yönetim Kurulu Başkanı Sayın İbrahim TAŞEL, açılış konuşmasında  gündemi değerlendirerek, özel öğretim sektörünün problemlerine değindi. Konuşmasında özellikle diğer özel öğretim kurumlarının dernek başkanları ile birlikte yaptıkları ortak çalışmalar ve iş birliğinin önemi üzerinde  açıklamalarda bulundu. Özel öğretim sistemindeki problemlerin çözülmesinde MEB yetkilileri ve dernek başkanları ile iş birliği içerisinde çalıştıklarını belirttiği konuşmasında, MEB yetkililerine de sundukları desteklerden dolayı teşekkürlerini bildirdi. TÖDER’in genel ve özel amaçlarını açıklarken de, “Gizli bir gündemi olmayan, yetiştirdiği öğrencileri Türk Toplumunun değerlerine saygılı, gelecekte ülkemizin iş gücüne kaynak olacak nitelikli gençler yetiştirmek” olduğunu özellikle vurguladı.   

Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Sayın Orhan ERDEM de yaptığı konuşmada hem TÖDER yönetimine hem de diğer dernek başkanlarına teşekkürlerini bildirdi. Her zaman Özel Öğretim Kurumlarının yanında yer alacaklarını ve her türlü desteği sunacaklarını söyledi. Bakan Yardımcımız Sayın Orhan ERDEM, Türk Eğitim sisteminin problemlerini çözmek için gece gündüz çalıştıklarını, özel öğretim kurumları için ücretsiz kitap, devlet teşviği gibi alanlarda sürekli özel sektörü desteklerini belirtti. Özel Öğretim Kurumlarının sıkıntılarını bildiklerini, çözüm noktasında mevzuat düzenlemeleri ile ilgili çalışmalar yapıldığını ve desteklerinin artarak devam edeceğini belirtti. Konuşmasının son bölümünü,  TÖDER genel kurul çalışmalarına “Hayırlı olsun” dileklerini belirterek tamamladı.

Divan Kurulu oluşmasından sonra Yönetim Kurulu ve Denetleme Kurullarının faaliyetleri Genel Kurulun onaylarına sunuldu ve kabul edildi. Yeni Kurulların seçimine geçildi. Yedinci dönemde görev yapacak, Yönetim , Denetleme ve Disiplin Kurullarının seçilmesi için, kapalı oy yöntemi ile seçimlere geçildi. Divan Kurulu, tüzük değişikliği ve diğer konularla öneri ve istekleri Genel Kurulun oylarına sunarak  Genel Kurul’un desteğini ve onayını aldı.

Oyların sayımı ve Divan Kurulunun sonucu açıklamasından sonra yeniden TÖDER’in Yönetim Kurulu Başkanlığı’na seçilen Sayın İbrahim TAŞEL söz alarak Genel Kurula teşekkürlerini belirtti. Yeni dönemde çalışmaların artarak süreceği mesajını verdi. Divan Kurulu, söz almak isteyen üyelere, görüşlerini açıklamak ve önerilerini sunmak üzere söz verdi. Daha sonra Divan Başkanı katılımcılara teşekkürlerini ve iyi dileklerini belirterek kongreyi bitirdi.